Той, хто був на Закарпатті неодмінно погодиться, що деруни по-закарпатські – візитна страва цієї місцевості. Великі та хрусткі, запашні та ситні. Це все деруну по-закарпатські. Я покажу як я роблю деруни з начинкою із яловичої печінки. Блюдо виходить дуже смачне, але рецепт не з простих.
Калорійність на 100 г
256,76 кКал
Білків на 100 г
9,03
Жирів на 100 г
18,35
Вуглеводів на 100 г
13,77
40 хвилин
Порцій
4
ІНГРЕДІЄНТИ:
- Картопля – 500 г
- Борошно – 2 ст.л.
- Яйця курячі – 1 шт.
- Часник – 2 зубчика
- Перець чорний молотий – дрібка
- Соняшникова олія – 150 мл
- Печінка яловича – 400 г
- Цибуля – 1 шт.
- Паприка червона мелена – 1 ч.л.
- Вегета або сіль – за смаком
- Сир твердий – 100 г
- Сметана – 100 мл
Покрокове приготування дерунів по-закарпатськи з печінкою
Перший крок. Очищаю картоплю та часник і натираю на дрібній тертці. Додаю спеції, яйце і дві ложки борошна. Все ретельно перемішую.
Порада: щоб процес приготування закарпатських дерунів був швидким і легким, картоплю можна натерти в кухонному комбайні, але і звичайна терка прекрасно підійде. А щоб картопля не потемнішала в процесі приготування, треба додати дві столові ложки окропу.
Другий крок. На розігріту пательню вливаю 70 мл соняшникової олії. Викладаю кілька ложок тіста для дерунів і ретельно розподіляю по всій поверхні пательні тонким шаром, формуючи великий млинець. Обсмажую з обох сторін до золотої скоринки. Чим більше млинець обсмажений, тим смачніше вийде деруни по-закарпатськи.
П’ятий крок. Зверху посипаю деруни по-закарпатськи тертим сиром та свіжою зеленою цибулею.
Дивіться також як готувати тушковані кабачки з морквою і яйцем.
Це чудова картопляна страва з начинкою з яловичої печінки – хрустка зовні і соковита всередині. Подаю деруни по-закарпатськи з печінкою гарячими зі сметаною або будь-яким сметанним соусом.